מצווה גדולה, בקטנה!

הידברות במיזם התעוררות

מתחזקים במצוות ציצית – טלית קטן וזוכים במצווה השקולה כנגד כל המצוות!

מיזם הציצית של הידברות

מקבלים 

מצוות ציצית באהבה

לובשים ציצית

ניתן לקבל ציצית עד הבית

בעלות משלוח בלבד

זוכים

להיכנס להגרלה על טלית הקטן

שלבש הרב חיים קנייבסקי זצוק”ל

כשנשאל הרב קנייבסקי ‘איזה מצווה ראוי להצניע לאדם בראשית דרך התשובה שלו, אמר שלפני הכל

מצוות ציצית, השקולה לכל המצוות כולן.

בואו נחשב מסלול מחדש!

בואו נקבל עלינו קבלה טובה, מצווה שבאה מאהבה

זו הזדמנות להתחזק במצוות ציצית – טלית קטן שתעטוף אותנו בקדושה!”

 

דוד תורג’מן

אבא של הזמר עקיבא- דתי

דגל הציצית

“הם התחבאו וחיכו לכוח חילוץ, ופתאום זיהה מפקד הטנק שלו כוחות צה”ליים במרחק של כשניים-שלושה קילומטרים מהם. הוא ראה את החיילים מכוונים לעברם את הנשק ומיד הבין שהם חושבים שאבא וחבריו הם חיילים סורים. באותו רגע צץ רעיון במוחו של אבא: “פשטתי את הציצית שלי, קשרתי אותה לנשק והנפתי אותה למעלה…”

אבא מספר: “היינו חיילים בשירות ‘הסדר’, חודשיים לפני סיום השירות שלנו. את הפקודה להיכנס ללבנון קיבלנו ביום רביעי בצהריים, ביום הרביעי לפרוץ המלחמה. התפללנו מנחה יחד. תושבים מהאזור הביאו לנו פירות ועוגות. הרב הראשי לצה”ל נשא תפילה, ולאחר מכן פרצנו בריקוד ‘שובו אליי ואשובה אליכם’. כך נכנסנו למלחמה”.

כל פרט חרות בזיכרונו של אבא כמו פצע פתוח ״נסענו בדממה לתוך לבנון”, הוא משחזר. “ביום חמישי בבוקר נתקלנו באש ארטילרית סורית כבדה. ביום חמישי בלילה קיבלנו פקודה לנוע במהירות לעבר כביש ביירות-דמשק. נתקלנו במארב סורי, והתפתח קרב מר וקשה, שלימים כוּנה ‘קרב סולטאן יעקוּבּ’.

“נכנסנו לקרב עם שלושים טנקים ויצאנו עם שמונה. המחיר היה נורא: עשרים הרוגים בהם חבריי הטובים ביותר מספסל הישיבה, יותר משלושים פצועים, שני שבויים ושלושה נעדרים: זכריה באומל, יהודה כץ וצבי פלדמן”.

גם הטנק של אבא נפגע. הוא וארבעה מחבריו נמלטו מזירת התופת והסתתרו בין הסלעים. “הסורים ירו לעברנו בכל הכלים. לא היו לנו אפשרויות להגיב, ופשוט רצנו והסתתרנו. אפילו מים לא היו לנו. ביום שישי בבוקר, בין ריצות על הגבעות וניסיון לתפוס מחסה, פיזמתי לעצמי פסוקים מתפילות השבת”.

“הם התחבאו וחיכו לכוח חילוץ, ופתאום זיהה מפקד הטנק שלו כוחות צה”ליים במרחק של כשניים-שלושה קילומטרים מהם. הוא ראה את החיילים מכוונים לעברם את הנשק ומיד הבין שהם חושבים שאבא וחבריו הם חיילים סורים. באותו רגע צץ רעיון במוחו של אבא: “פשטתי את הציצית שלי, קשרתי אותה לנשק והנפתי אותה למעלה הסרתי גם את הקסדה, בתקווה שהחיילים יזהו את הכיפה הגדולה שעל ראשי אלה היו רגעים שנדמו לנצח.

“ואז הבחין אחד החיילים שמהבגד הלבן יוצאים חוטים וצעק: ‘הם כוחותינו!’. כך ניצלו חיינו”. חזרנו מהקרב ישר לשבת שהייתה פרשת ‘שלח’ בחבר’ה ארגנו מניין מאולתר ובו העלו את אבא לתורה בהשגחה מדויקת בדיוק בעלייה שבה מופיעה בתורה מצוות ציצית.

“השנה לכבוד ה-40 שנה אבא רכש ציציות חדשות לכל הילדים והנכדים וביום ההצלה, כ’ סיון כולם ברכו עליהן שהחיינו. אני מעריץ אותך אבא היקר שלי!! ואחרי הטקס הזה בו פגשתי לראשונה את עומק הסיפור של מה שעברתם אז בכלל.

“למרות ההתמודדות עם הפצע הפתוח הזה, הטראומה והמראות הקשים הקמת משפחה לתפארת ומפעל חיים עצום של תורה ורוח אתה סמל לעוצמה של אמונה ובחירה בחיים!”.

הראל צוריה

בן 16 ממודיעין

הציצית – השכפ”ץ של הנפש…

יום אחד סיפר הרב זמיר על מעלתה של הציצית ועל כך שהיא שומרת עלינו, הרגשתי שזה מאד מדבר אלי ומאז אותו ערב אני הולך עם ציצית שלא ירדה ממני עד עצם היום הזה! למעלה משנתיים ולא פספסתי יום אחד ומאז כל החרדות שלי פחתו באופן משמעות

גדלתי בבית מסורתי, למרות הכול למדתי בבית ספר חילוני מאד.

מאז ומתמיד הייתי ילד מאוד חרדתי, תמיד היו לי חרדות ופחדים ובקורונה זה התחזק מאוד!

הייתי הולך לישון כל לילה עם פחדים נוראיים. “הבריחה” היחידה מעצמי היה הפלאפון הייתי איתו שעות וימים.

יום אחד גללתי בטיקטוק וראיתי את הרב יגאל ואת הרב שניר והרב זמיר ופשוט התחלתי להאזין להם והם ממש הרגיעו אותי, סיפרו על כך שיש בורא והוא אוהב אותנו ולא מנסה להרע לנו, ויום אחד סיפר הרב זמיר על מעלתה של הציצית ועל כך שהיא שומרת עלינו, הרגשתי שזה מאד מדבר אלי ומאז אותו ערב אני הולך עם ציצית שלא ירדה ממני עד עצם היום הזה! למעלה משנתיים ולא פספסתי יום אחד ומאז כל החרדות שלי פחתו באופן משמעותי, אני מרגיש הרבה יותר משוחרר ורגוע.

כשאבא שלי ראה איך המצווה משפיעה עלי, ביקש ממני שאקנה לו גם ציצית וזה נותן לנו רוגע ושמחה!

אין בי סממן אחד של יהדות, ולכן כשחזרנו לאחר הקורונה לבית הספר, קצת הייתי נבוך שיראו את הציצית והכנסתי אותה למכנסיים אבל לאחר זמן קצר, הרגשתי שהציצית חלק ממני ואין לי מה להתבייש בזה, הוצאתי בעדינות את הפתילים שמח לראות אותם מלווים את היום שלי בכל מקום, כעבור זמן קלטו את העניין חברי ולאט לאט חלקם לקחו על עצמם ללבוש ציצית גם…

" והָיָה לָכֶם לְצִיצִת... וּרְאִיתֶם אֹתוֹ  וּזְכַרְתֶּם אֶת כָּל מִצְו‍ֹת יְהוָה וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם "

קבלה קטנה, ישועה ענקית!

נגן וידאו

הרב רפאל אוחיון

“לפני כמה שנים שאלתי את הרב קנייבסקי זצוק”ל, מכל התורה כולה, באיזו מצווה כדאי להתחיל להתקרב?  אמר לי הרב ‘מצוות ציצית’ ה “

נגן וידאו

הרב ראובן זכאים

“הציצית זה השכפ”ץ שלנו, שמירה והגנה גשמית ורוחנית. גם אם אתה עדיין לא מקיים את כל המצוות, לא הולך אפילו עם כיפה, ציצית מגינה עליך תחת הבגד…”

נגן וידאו

הרב יונתן גלעד

” הגאון מוילנא… כשעמד לעזוב את העולם, ראו תלמידיו שהוא בוכה, שאלוהו מדוע, האם בגלל שעומד להפטר מן העולם? אמר להם לא, אלא מצטער אני שלא אוכל לקיים מצוות ציצית בעולם הבא, מצווה ששקולה לכל המצוות כולן…”

טלית. קטן עליה, להושיע אתכם!

מחכה לטקסט מחכה לחומר

בואו נחשב אלול מחדש!